Modlitba golfisty

Vzpomínám na poslední den roku, kdy si lidé připravují novoroční předsevzetí, které po několika dnech či týdnech zase opouštějí, aby se k nim vraceli zase na konci roku dalšího. Tím chci říci, že i dobrá předsevzetí, které si dáme před hrou, se někdy rozplynou už na druhé nebo třetí jamce a tím se rozplyne i naděje na dobré skóre. Dát si před hrou, než přijdete na první golfový odpal, nějaká předsevzetí je ale výborný nápad!

Odkážu-li se na nadpis tohoto článku, mohu vám doporučit, abyste předtím, než přijdete na první golfový odpal, přeříkali svoji golfovou modlitbu (berte prosím toto označení s nadsázkou).

Přeříkejte si pár věcí, které dnes chcete dodržet. Raději méně, abyste ne ně nezapomněli a mohli si je kdykoliv na hřišti připomenout. Přeříkejte si je nahlas, je to účinnější a lépe se vám vybaví na hřišti.

  • Nebudu se rozčilovat, když zahraju špatnou ránu. Vzpomeňte si na to pokaždé, když míček skonči v roughu nebo dokonce ve vodní překážce. Stalo se něco katastrofálního? Berte to prostě jako výzvu a jde se dál. Špatné rány přehlížejte s patřičnou dávkou flegmatizmu.
  • Dnes hraji výborně. To je předsevzetí! Nevěřili byste, jak vám tohle rozpoložení mysli pomůže. Hlavně v něm vydržte celých osmnáct jamek, i když se občas něco nepodaří.
  • Nespekuluji o výsledku. I když se bude blížit konec a vy budete mít pocit, že se konečně poprvé v životě dostanete pod 90, vzpomeňte si na tohle předsevzetí a nespekulujte, co musíte na zbylých jamkách zahrát.

A tak bychom mohli pokračovat dále. Do golfové modlitby se dá zabudovat řada dalších účinných předsevzetí. Chcete-li jich znát více a do větších podrobností, připojte se k ostatním do Emailového flightu.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Napsat komentář