Golf Švýcarsko: Pod zasněženým Matterhornem

Golf Club Matterhorn

Golf Švýcarsko – to slovní spojení dává záruku úchvatného zážitku. Rozhodnete-li se strávit letní dovolenou v horách pod slavným Matterhornem, nezapomeňte si přibalit golfové hole. Devítijamkové hřiště otevřené na alpské louce teprve v roce 2004 se nachází pár kilometrů před Zermattem mezi osadami Randa a Täsch a svoji pozornost budete muset dělit mezi skvěle připravené hřiště a výhledy na okolní velikány.

Praktické rady pro golfové hřiště

Hřiště je rovinaté, přestože leží v horách v nadmořské výšce 1 420 metrů nad mořem. Nejvyšším místem je pánské odpaliště na druhé jamce, ze kterého máte hřiště jako na dlani. Jen ta fairway pod vámi vypadá z výšky jaksi menší a aut vpravo bližší.

Ale to již máte za sebou první jamku, třípar, na kterém se mezi odpalištěm a greenem nachází horská říčka. Naštěstí to na green není daleko. Hřiště vyžaduje spíše přesnější než dlouhé rány, driver prakticky využijete až od sedmé jamky (pro příznivce vodních překážek – sedmička je jediná jamka, kde vodu nenajdete). Na osmičce si občas s odpalem počkáte, když zrovna na blízké frekventované trati Matterhorn-Gotthard-Bahn projíždí vlak.

Oficiální název hřiště je Golf Club Matterhorn, a i když ikonický Matterhorn je schovaný pouze pro návštěvníky Zermattu, výhled na okolní hory je velkolepý. Ať již skončíte po devíti jamkách nebo si kolečko ještě jednou zopakujete, zakončete den u orosené sklenice piva v místní rodinné restauraci a užijte si zasněžené vrcholky hor kontrastující se šťavnatou zelení fairwayí.

  • Doporučuji rezervaci předem, zvláště v létě bývá hřiště poměrně dost navštěvované jak místními, tak návštěvníky Zermattu a okolí.
  • Driving range je na opačné straně hřiště než clubhouse, takže pokud si chcete před hrou odpálit pár ran, počítejte čtvrthodinku navíc na přesun tam a zpět. U clubhouse se nachází rozsáhlý putting green.
  • Protože se nacházíte v luxusnější části Švýcarska, počítejte s cenou 60 CHF za devítku a 95 CHF za osmnáctku. Ušetříte jen v pondělí dopoledne.
  • Půjdete-li devítku dvakrát, možná budete muset chvilku počkat a vklínit se mezi startující flighty. Můžete přitom prohodit pár slov o hřišti s místními a podívat se, jak zvládají třípar přes řeku ostatní hráči.
  • Jsme v horách, takže sezóna trvá podle počasí jen od května do října.
  • Součástí hřiště je menší rodinná restaurace, od níž nečekejte kulinářské zázraky, ale vždy se zde najde příjemná atmosféra a něco dobrého k snědku a k pití.
  • Teetime můžete rezervovat telefonicky nebo emailem.

Ubytování

Pokud jste ubytováni v některém z penzionů přímo v Zermattu, musíte zaparkovat ve velkokapacitním parkovišti na nádraží v městečku Täsch a pokračovat do Zermattu vlakem. V tom případě si hole nechte v kufru auta. Z Täsche na golfové hřiště je to jen 5 minut autem.

Další golfové aktivity v Zermattu

Zermatt nabízí jednu atrakci. Každoročně od roku 1992 si zde můžete zahrát golf na pastvinách na svazích hor ve výšce 2000-3000 metrů nad mořem.

Matterhorn Eagle Cup má vzhledem k podmínkám speciální pravidla. Hraje se třemi holemi, jamka má 70 centimetrů v průměru. Ztratíte-li míček, nahradíte ho jiným v místě, kde se původní ztratil, je si připočtete dvě trestné rány. A když vám brání skála, kterých je zde nespočet, můžete míček umístit na délku hole příslušným směrem.

K dispozici je pouze omezený počet míst, a tak registrace je vhodná již v únoru. Webová stránka turnaje: http://www.matterhorn-eaglecup.ch

Oficiální webové stránky golfového hřiště

http://www.golfclubmatterhorn.ch

Napsat komentář