Škodolibé představy

Když svým klientům na tréninku vysvětluji, jak si představovat, vizualizovat následující ránu, vzpomenu si občas na film Smlouva s ďáblem. V něm se ne příliš inteligentní mladík upíše krásné ďáblici a ta mu má splnit sedm přání. Dosud ideální scénář se tím začne měnit v katastrofu a ďáblice si ho začíná doslova vychutnávat.

Všechna jeho přání samozřejmě plní, ale tak, že hlavní hrdina hned po vyslovení každého dalšího přání tuší, že se jedná o velký průšvih. Ač je film spíše lehčího zaměření, obsahuje jednu hlubokou myšlenku.

Zvládat umění jak si přát, spíše však jak si přát správně, není nikterak jednoduché. Naučit se využívat ho při golfu, když si děláte v rámci předúderového rituálu představu, co budete hrát, nějakou dobu trvá. Nevěřili byste totiž, jak se naše představy dokážou přetvořit na velmi škodolibý výsledek.

Až si budete představovat, jak dopadne vaše rána, buďte co nejpřesnější a hlavně si svoji představu přehrajte od začátku až do samotného konce. Aby se vám totiž nestalo, že:

  • chcete trefit green – trefíte green, ale ten sousední
  • chcete se dostat přes vodu – dostanete míček spolehlivě přes vodu, ale ona tam bude ještě jedna
  • chcete trefit fairway – drivujete krásně doprostřed fairwaye, kde je shodou okolností přímo před vámi strom
  • nebo v tom lepším případě, když chcete trefit určité místo na fairwayi, tak ho trefíte, ale velmi nepovedenou ránou.

Počítejte se škodolibostí, která trpělivě čeká, až jí dáte příležitost.

Jak dosáhnout nejlepších golfových ran pomocí představ a vizualizace? Přečtěte si o tom v Emailovém flightu.

Napsat komentář