Jmenuji se Tomáš Šimek a zabývám se psychologií golfu

… od té doby, co jsem se totálně zasekl. Vždycky jsem chtěl hrát golf hezky, byl jsem ochoten věnovat i čas tréninku, ale najednou to prostě nešlo. Měl jsem sto chutí s tím praštit.

Najednou mi úplně odešel golfový švih

Když se mi snažili poradit, co mám kde udělat se svým švihem, měl jsem pocit, že se mnou mluví cizí řečí. Jeden mi něco radil, druhý mi říkal pravý opak. Třetí na mně vychrlil tolik technických instrukcí, že jsem si nezapamatoval ani jednu.

Rozhodl jsem se, že na to přijdu

Zavřel jsem se do boxu na driving range. Pokládal jsem si otázky.

Proč na turnaji, kde si chcete zlepšit hendikep, mám horší výsledek než když o nic nejde?

Proč se mi rozsypal golfový švih?

Proč najednou ve stresu nevím, co hrát?

Proč jednou hraju skvěle a jindy to nestojí na nic?

Proč se bojím hrát míček přes vodu nebo když je vedle fairwaye out?

Jak to že dokážu zkazit krátký putt?

Proč se neumím přestat rozčilovat?

Přišel jsem na to, že je všechno v hlavě

tomas1Ve chvíli, kdy se mi díky snaze o dokonalost rozsypal golfový švih, jsem si uvědomil, že jen a jen moje hlava mi brání dávat dobré rány.

Trvalo mi měsíce, než jsem si vytvořil konkrétní návody a postupy, pomocí nichž jsem rozpletl všechny své golfové problémy. A najednou jsem zjistil, že díky nim hraju konzistentně, hraju průměrně o sedm ran lépe než dřív a že mě začal golf opět opravdu bavit.

Sešel jsem se s přáteli, kteří měli podobné problémy jako já. Zkoumal jsem, jaké metody fungují u různých typů hráčů. A že fungují! Najednou mi volal kamarád, že hned na prvním turnaji po našem setkání zlepšil z 12,1 na 11,3. Další vyhrál longest drive a snížil z 33,3 na 27,8. To byla pro mě odměna.

Své zkušenosti předávám dál

Začal jsem cítit, že mě baví sdílet návody na zlepšení s ostatními. Chtěl bych tedy i vám ukázat cestu, jak hrál lepší golf, jak mít konzistentní výsledky, jak hrát krásné rány nejen na drivingu, ale i na hřišti, jak míjet vodu a bunkery, jak se nerozklepat před posledním metrovým puttem na osmnáctce a hlavně jak na golfu skutečně relaxovat.

Zde je vaše cesta za lepším golfem:

 

Golfový švih