S putterem do roughu

Naskytla se mi po delší době zase možnost podívat se na ránu putterem někde jinde než na greenu. Bylo to na rozhraní vysoké zelené trávy a takové té lesní směsi kůry, jehličí a listí. Míček byl náležitě obalený bahnem, neboť se při cestě do lesa prokutálel několik dní starou louží. Ležel blízko u stromu a samozřejmě, jak je v takových situacích obvyklé, pro praváka ve velmi obtížně hratelné pozici. Naštěstí, a vůbec to nemyslím škodolibě, to nebyl míček můj, ale mého kamaráda Jakuba.

Nakonec z toho nebyla rána jedna, ale hned tři. Když jsem viděl, jak se Jakub marně snaží dostat zpět na fairway, hlavou mi hned začala proudit golfová pravidla.

Pravidlo o nehratelném míči umožňuje na délku dvou holí dropovat s jednou trestnou ránou. Když je fairway nebo nějaké podobné pohodlné místo pro míček blízko, a zrovna v popisované situaci by dvě hole s rezervou stačily, stačí toto pravidlo využít a místo složitého vysekávání míčku si prostě dropnout.

Jakub si jednak umazal putter od bahna a míček nezůstal o moc čistější (podle pravidla si nehratelný míček mohl očistit). Dále umazal od bahna sebe (golfová pravidla neříkají naštěstí nic o tom, že hráč musí být čistý). A hlavně promarnil úplně zbytečně dvě rány. Nejsou některá golfová pravidla úžasná, když nechceme být masochisti a jen je využijeme ku prospěchu svému?

Připomnělo mi to, že musím připravit do Emailového flightu další radu o tom, jak si nacvičit záchranné rány. Trochu mě totiž v tom lese zamrazilo, že kdybych byl v té situaci já a kdyby nebylo by možné pravidla o nehratelném míči využít a bylo by nutné ránu zahrát, netrénoval jsem podobné rány už pěkně dlouho. Přečtěte si o tom v Emailovém flightu víc i vy, aby vaše skóre zbytečně nenarůstalo.

Napsat komentář