Jak nemít na golfu smůlu

Milovníci Járy Cimrmana tu paralelu znají, a tak i já jsem si dělal čárky, kolikrát jsem tento týden při golfu slyšel: „já mám ale štěstí!“. Ano, máte pravdu, ani jednou. A tak bych rád poradil těm, co si pokládají otázku: „Jak hrát golf, abych už konečně měl u toho štěstí?“ Zřejmě totiž musí být někde statisticky dokázáno, že vždycky mají při golfu štěstí ti ostatní a právě já mám tu smůlu. Cítíte se také tak?

Jdu na odpal, a už slyším, jak si mezi sebou šuškají: „Uf, tohle je ta hrozná dlouhá jamka, tady mám vždycky smůlu a skončím ve vodě“. Každý svého štěstí strůjce se říká, takže budiž. Naplánovali jste si, že na téhle strašné jamce skončíte ve vodě? Tak jo, proč ne? Jamka bude strašná a navíc skončíte ve vodě.

Ti, které proklínáte, že mají ohromnou kliku, prostě jen uvažují jinak. Golfem se baví. Nestresuje je, kam právě zahráli svoji ránu. Netíží je, že minule na téhle jamce poslali míček do vody. Užívají si složité situace, aspoň to není nuda hrát pořád z fairwaye. Je to jen vaše rozhodnutí a subjektivní hodnocení, zda jste mezi klikaři, nebo smolaři.

Klikaři jdou ještě dál. Plánují si úspěch. Takzvaný smolař si pár jamek před koncem uvědomí, že by si dnes mohl odnést domů skvělý výsledek. Od okamžiku uvědomění pokračuje scénář jak z ohraného filmu: rozklepané ruce, pokažená rána, počet ran výrazně narůstá, hra se rozpadne.

Ale takzvaného klikaře do nepřekvapí a dohraje kolo, aniž by se v jeho přístupu cokoliv změnilo. Protože se na to připravil.

Až si půjdete příště zahrát, sledujte, jak často přijde po nepodařené ráně nějaká sladká odměna. Zahrajete slušnou ránu, která místo aby doskákala na green si to šupne přímo do bunkeru. Nechte tu „smůlu“ plavat, prostě rána skončila tam, kde skončila. Budete se divit, jak často následuje perfektní bunker shot nebo dokonce chip-in. Myslete na to, až zase „budete mít smůlu“.

Štěstí je už to, že právě teď můžeme být na golfu. Tak hrajte s radostí a usmívejte se na své spoluhráče, abyste tím šťastlivcem byli dnes vy. Ukažte jim, jak hrát golf a mít přitom kliku.

Členové Emailového flightu mívají při golfu štěstí, protože vědí, jak na to. Chcete být také mezi nimi?

4 komentáře u “Jak nemít na golfu smůlu

  1. Tak s tim urcite souhlasim, nicmene ne vsechno se da ovlivnit. Naposledy jsem se odhodlala na dlouhe rovne jamce vzit si drevo a za tu ranu bych si zaslouzila minimalne lahev sampanskeho. Jake bylo moje zdeseni, kdyz jsem micek proste nenasla? Do dneska to nechapu, mrzi me to porad, ale na tak povedenou ranu jen tak nezapomenu

Napsat komentář