Golfová hra na kaši

Koukám na třetí jamce, jak se k míčku postavil Martin, se kterým jsem si byl zahrát minulý týden. Na vysvětlenou, kluk s hendikepem kolem 10, obvykle s krásnými ranami s přehledem atakujícími par nebo birdie. Poté, co odehrál kamsi mezi stromy směřující ránu z roughu dřevem, jsem se ho nemohl nezeptat: „cos to vlastně hrál?“ A golfová hra se mu najednou rozpadá.

Martin mě totiž požádal, abych ho před turnajem dostal do pohody, protože neměl v poslední době moc času hrát a jeho golfová hra je v poslední době trochu neuspořádaná. První (kromě nepříliš podařeného odpalu) a druhá jamka vcelku v pohodě, ale na třetí se odpal stáčí prudce doprava a pak následuje ta nesmyslná rána. Končí těsně za stromy a opět v nepohodlné pozici v roughu.

Když vidím, že se Martin chystá v této „taktice“ pokračovat snad až do konce kola, vstupuju do hry. Zvláště, když jsem mu předtím připomínal, že zřetelná představa místa, kam míček dopadne, je důležitou součástí přípravy na každou ránu.

„Kam ses to snažil zahrát?“

„No nevím, asi co nejdál někam za ty stromy.“

„A kam z toho roughu budeš hrát teď?“

„Zase se pokusím co nejdál!“

Zaujalo mě to slovo pokusím se. Zařadím ho svého do slovníku zakázaných slov, který si vedu.

Tak jsme si ještě pár jamek povídali.

O tom, že nějak odehrávat nepřináší dobrý výsledek. Při každé ráně je třeba vědět, co (jakou ránu), proč a kam hrát.

O tom, že na golfu se nikdy o nic nepokoušíme, ale hrajeme. A víme, co hrajeme a proč.

O tom, že po zkažené ráně by měla přijít jedna rána na pohodu, abychom se dostali zpět k pocitu, že dnes to jde dobře.

Na předposlední jamce jsem Martinovi oznámil, že dvě jamky nakonec jdeme naostro, jako na turnaji. Najednou to šlo jak z učebnice. Pěkné odpaly, green v regulaci a klasické dva putty. Prostě ukázkové dva pary za sebou.

Přeji Martinovi, aby se mu na turnaji povedlo takhle hezky všech osmnáct jamek.

Chcete-li i vy vědět více o tom, jak mít jasnou představu o své hře, a navíc dostávat zcela zdarma spoustu užitečných rad z oblasti psychologie golfu, které výrazně vylepší vaši hru, staňte se součástí Emailového flighu.

Napsat komentář