Jak na neoblíbené jamky

Dnes jsem projížděl kolem zasněžených jamek golfového hřiště Black Bridge na Černém mostě a to mi připomnělo nedávnou debatu o tom, která golfová jamka je oblíbená a která ne. Pravdou je, že každý golfista má jamky, na které se vyloženě těší, a naopak jamky, které by ze hřiště nejraději vymazal. Otázkou však není oblíbenost jednotlivých jamek, ale to, jak se s tím hráči dokážou vyrovnat. I jamka, kterou jste měli zaškatulkovanou jako neoblíbenou, se totiž může stát místem, na kterém se budou rodit vaše skvělé výsledky.

Není to sice úplně jednoduché, ale je to docela fajn hra. Ideální je, když na hřiště s neoblíbenou jamkou chodíte častěji a jednou se vám ji podaří zahrát podle vašich představ. To již máte napůl vyhráno. Uchovejte si někde v sobě uvnitř, jaký jste u toho měli pocit, zapamatujte si toho co nejvíce: jaké bylo počasí, jak vypadala příroda kolem, co jste měli na sobě, zda jste cítili teplo nebo chlad …

Ale i když vám nikdy nepovedlo jamku zahrát dobře, stačí když si představíte, jak byste ji chtěli hrát. Dohlédněte na to, aby to odpovídalo vašim reálným možnostem. Doma po hře si najděte okamžik, kdy budete mít pět minut klidu. Přehrajte si jamku ve své hlavě a uložte si co nejvíce detailů.

Stojíte na odpališti. Čeká vás neoblíbená golfová jamka, ale vy ji bez problémů zahrajete. Vždyť tu situaci dobře znáte ze svých představ, tak ji vlastně již jen zopakujete. Spolehněte se na sílu svých představ. Když se vám to povede, již tady nebudete dělat chyby, nebudete mít obavy, co za problémy vám zase tato golfová jamka přinese.

Vzpomněl jsem si na nedávný přenos z turnaje Arnold Palmer Invitational na Floridě a na tak skvělého hráče, jako je Adam Scott. Zpočátku hrál výborně, další dvě kola zahrál svůj standard a v posledním kole se začal tlačit do popředí. Přišla poslední, osmnáctá jamka. Míček jen tak tak že neskončil ve vodě. Scottova neoblíbená jamka, na které za poslední dvě finálová kola ztratil pět ran a možná několik set tisíc dolarů. Takže i Adam by se měl zamyslet, co s touto jamkou udělá, až se sem příští rok vrátí.

Chcete-li vědět více a pomoci s tím, aby se neoblíbené jamky změnily na oblíbené, kontaktujte mě v Emailovém flightu. Předám vám o i řadu dalších zkušeností a rad pro zlepšení golfu, které jinde nenajdete a které vám pomohou výrazně zlepšit vaši hru, aniž byste museli věnovat další hodiny a hodiny drilování techniky svého švihu.

Napsat komentář