Bankr, míček a tričko

Byl hezký den, přesně takový, kdy chce být člověk na golfu. Vyrazili jsme s manželkou i dcerou Radkou získat další golfový zářez. Ani už nevím, které to bylo hřiště, ale určitě na něm byl nejeden písečný bankr. Do jednoho z nich, nedaleko greenu, zapadl Radčin míček. Jak už to tak bývá, byl hezky zabořený a až příliš blízko přední hraně. Sledovali jsme její snahu míček aspoň někam vyseknout, ale on najednou zmizel.

Zpočátku jsme netušili, kde může být. Trochu bezradně jsme se dívali kolem, ale míček opravdu nikde nebyl. Teprve po několika vteřinách sjel Radce zpod trička po zádech dolů a spadl zpátky do bankru. Bylo jasné, že zasáhla hranu bankru a míček se vzduchem vrátil, ale jak dokázal zapadnout vzadu za tričko, to už neví nikdo z nás.

Článek 19-2 golfových pravidel tehdy dostal na frak, protože jsem si téměř jistý, že Radka nespustila míč v překážce  co nejblíže místu, které je přímo pod místem, kde se míč v daném předmětu nebo na něm zastavil, avšak ne blíže jamce.  Zato jsme se této příhodě ještě několik jamek smáli.

Proč zmiňuji právě tuhle příhodu? Tohle je přesně situace, kdy pomůže vizualizace rány. A také případ, kdy nestačí si jen představit, že chci ránu vyseknout z místa, kde leží. Vizualizaci rány je nutné provést co nejpřesněji od začátku až do konce. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby si tehdy Radka opravdu představila, jak hůl vysekává míček z bankru, ten se prožene kolem hrany bankru, dopadá na green a ještě se dokutálí do blízkosti jamky.

Vizualizace je účinný nástroj, což dobře vědí ti, kteří využívají výhod členů Emailového flighu: Mezi ně se můžete zařadit i vy a čerpat z celé řady výhod a hlavně dostávat pravidelně spoustu rad, které prospějí vaší hře.

Napsat komentář