Vyhrňme si rukáv

Jak venku taje větší množství sněhu, bohužel i na hřištích je to samé bláto a bahno. Stane se, že občas do takového bahna, obrazně řečeno, zapadáme čím dál tím hlouběji během hry. Jak se zbavit strachu v situaci, kdy se vám naprosto nepovede jeden chip nebo drive, že se na další jamce nebude opakovat stejná situace? Nedávno mi to připomněl příběh mého dlouholetého kolegy Jardy.

Jarda vyrazil s partou z práce na bowling. O nic nešlo, fajn zábava a uvolněná atmosféra. Ale přesto nikdo nechce prohrát. Jarda jde na další hod – hází a koule sjíždí do žlábku. Při dalším hodu už se do hlavy vkladly obavy: „Co když to bude stejně špatný hod jako před chvílí?“

A brzy je ještě hůř, Jarda najednou neví, jak vůbec odhodit kouli, začíná o tom přemýšlet, a to je přesně to, co nemá dělat. Začíná zkoumat, jak se vlastně rozeběhnout, kdy a jak kouli uvolnit, kam mířit, prostě úplný konec.

Naštěstí přichází kolega, tedy sice protihráč, který ale Jardu nenechává napospas a vytáhne ho z pomyslného bahna. Stačí jednoduchá rada: „Polož tu kouli a vyhrň si pravý rukáv u košile.“ Jarda trochu nechápavě odkládá kouli a plní pokyn. „Teď si vezmi kouli, koukni se na kuželky a někam ji odhoď.“ A hele, trefa. Sice pár kuželek zůstává hrdě stát, ale Jarda je zpátky.

Třeba si vytáhněte tričko z kalhot, zavažte si znovu tkaničku, sundejte si rukavici, prostě něco změňte a nepřemýšlejte, jestli to má souvislost s blížícím se úderem. Pak se připravte na ránu, koukněte se na míček a bez dalšího přemýšlení ho odpalte. Něco změnit a začít se koncentrovat na proces úderu, to je nejlepší lék, jak se zbavit strachu z možného opakování zkažené rány.

Jak se zbavit strachu z úderu, když už v hlavě nemáte nic jiného než katastrofický výsledek, to je mé oblíbené téma na tréninku Psychologie golfu, kde se ho můžete velmi jednoduše zbavit. Nebo můžete dostávat podrobné rady v Emailovém flightu, třeba právě jak se vyhnout situaci, kdy máte strach odehrát ránu, Přidejte se k široké komunitě, je to zcela zdarma.

Napsat komentář