Golfový úder je jako start letadla

Jste nervózní před startem letadla? Přiznejme si, že určitou nervozitu zažívá na začátku vzletové dráhy, kdy zaburácí motory, i ostřílený cestovatel. Překročí-li letadlo rychlost V1, už není návratu. Musí vzlétnout. Stejně jako když golfová hůl začne svůj pohyb – nápřah a švih, aby provedla golfový úder. Nejdůležitější osoba ze všech cestujících však nemá na nervozitu nárok – pilot.

Pilot letadla má jednoho velkého pomocníka, který z něj sejme velkou dávku nervozity. Říká se mu before start checklist. Je to seznam všech činností, které je potřeba udělat před startem, všech věcí, které musí zkontrolovat. Jakmile to udělá, ví, že udělal vše, co mohl pro úspěšný start letadla udělat. Nic víc, nic míň.

I vy budete daleko klidnější, když před každým úderem odškrtáte checklist. Tím golfovým before start checklistem je předúderový rituál. V něm máte jistotu, že nezapomenete na nic důležitého, co jste si před golfovým úderem chtěli připravit. A také víte, že už nic dalšího nevymyslíte, žádné myšlenky navíc, zejména ty negativní přinášející strach z výsledku, už nepřijímáte.

Tak jako pilot ví, že na začátku runwaye stačí spustit naplno motory a po dosažení stanovené rychlosti vzlétnout, i vy víte, že po provedení předúderového rituálu napřáhnete a provedete úder. Nemusíte mít o nic obavy, neboť jste provedli pečlivou přípravu.

Before start checklist se tvořil léta na základě zkušeností z mnoha tisíc letů. Sepisoval se v klidu, kdy bylo na všechno dost času. Dobrý golfista si úplně stejně připraví svůj předúderový rituál, aby si zajistil ničím nerušený golfový úder. Najde si jeho vhodné složení, průběh. Natrénuje si ho v klidu, na drivingu, aby ho na hřišti prováděl zcela přirozeně. Buďte i vy takovým hráčem a připravte se  na svoje skvělé golfové výsledky.

Přijďte na lekci Psychologie golfu, společně připravíme váš předúderový rituál. A nejen to, současně ho i procvičíme, abyste na hřišti byli klidní a připravení dávat ty nejlepší golfové údery.

Nechci být nervózní

 

Napsat komentář