Překvapivé golfové dárky, které nás posouvají dopředu

Mezi nejlepší golfové dárky patří ty, které nás posunou směrem k lepší hře, k nižšímu hendikepu. Pro mě se takovým dárkem stala sázka, kterou jsem uzavřel před začátkem letošní sezóny.

I když jsem si nejdřív myslel, že jsem se musel zbláznit, jak jsem se nechal vyprovokovat. Sázka se totiž týká toho, jaký budu mít do konce roku hendikep. Hned jak jsme sázku s dcerou uzavřeli, označil jsem se za šílence. Musím hrát průměrně o čtyři rány lépe než loni.

Po chvíli jsem se nadechl a všechny tělesné funkce včetně činnosti mozku se mi začaly vracet do normálního provozu.

V klidu jsem se zamyslel. Mám čas celý letošní rok. Objevil jsem taky nové cvičení na zlepšení puttování, které mi určitě ubere jeden a půl puttu na kolo. Loni jsem se moc nevěnoval krátké hře, ve které mám další rezervu. A když si budu lépe připravovat herní strategii a vyvaruju se některých chyb, jsou čtyři rány doma.

Musím začít hned teď, abych se během jara cíli co nejvíc přiblížil. Na podzim pak půjde o to se jen udržet na nové herní úrovni. Díky tomu, že vím, na co se zaměřit při tréninku a během nesoutěžních her, nebudu muset trénovat víc než v loňském roce.

Tak vidíte, jak snadno může taková sázka patřit mezi golfové dárky. Nakonec jsem si totiž uvědomil, že mi pomohla stanovit si dostatečně ambiciózní, a přitom reálný cíl na novou sezónu. Dala mi motivaci.

Tímto postupem jsem si provedl svůj Jarní restart, který mě posune na takovou úroveň, kde jsem si ani možná nemyslel, že bych mohl na podzim být.

Jarní restart je půlhodinové zastavení a zamyšlení, které nám umožní splnit si svoje sezónní cíle, aniž bychom plýtvali časem neefektivní přípravou. Nasměřuje nás k tomu, že se soustředíme na to důležité, co má pro nás největší herní efekt.

Protože trénuji psychologii golfu, rád se s vámi podělím o své zkušenosti na společném tréninku. Spoustu dalších informací o jarním restartu a o tom, jak efektivně trénovat, najdete v Emailovém flightu, samozřejmě zcela zdarma.

Napsat komentář