Jak opravdu funguje vizualizace?

Právě teď se můžete zasnít. Stojíte na odpališti, v ruce držíte driver a někde kolem žaludku vnímáte jakýsi pocit uvolňujícího štěstí. Míček letí a letí, rovně a daleko. Pak si řeknete: „to bylo přesně ono, vždyť na tom není nic složitého“. A opravdu není, je to jen správné využití metody, které se říká vizualizace. Vlastně již před tou ránou tak nějak podvědomě tušíte, že to dopadne skvěle. Jak tedy funguje vizualizace doopravdy?

Při vizualizaci nejde jen o to si představit, jaký by měl být výsledek. Představu musíte prožívat, cítit. Ten pocit je nade všechny návody a instrukce. Předem intuitivně víte, že to bude skvělá rána. Nebraňte se té intuici. Když se s tím pocitem ztotožníte, dopadne to přesně podle vašich představ. Když ne, pak hrajete jinou hru, než chcete.

Je to vaše hra. Nikdo nemá právo vám říkat, jak hrát správně. O tom, zda jste zahráli ránu správně nebo ne. si rozhodujete jen vy sami. Neexistuje žádná definice, kterou byste měli naplnit, Ale musíte vnímat, že hrajete svoji hru.

Vraťme se k tomu uspokojujícímu pocitu štěstí, který vás zaplaví, když míček trefíte. Zkuste se takhle cítit, když se připravujete na ránu. Podaří-li se vám ztotožnit tento pocit štěstí s představou toho, co chcete hrát, máte z velké části vyhráno.

Pokud při tréninku a při hře bude vizualizace pouhá představa, nepovede to k lepším výsledkům. Teprve správná aplikace této metody posune vaši hru dále. Zaměřte se při tréninku na správné využití vizualizace. Dělám to tak s úspěchem při svých lekcích psychologie golfu. Přinese vám to nejen užitek, ale budete mít i větší radost ze hry. Dostanete se do stavu, který se dá vyjádřit jako: „hraju dobře, a je naprosto přirozené a normální, že hraju dobře“.

O tom, jak funguje vizualizace, a řadě dalších témat diskutujeme i v Emailovém flightu, což je klub golfistů, kteří se chtějí posouvat dopředu rychleji než ostatní. K tomu využíváme práci s psychikou, takže to,  že se golf stává opravdovým relaxem, jde ruku v ruce se zlepšováním výsledků. Do Emailového flightu se můžete přidat zcela zdarma i vy.

 

Napsat komentář