Poprvé na hřišti s koučem

Kurzy golfu s trenérem či koučem probíhají nejen na cvičných plochách, ale také na hřišti. Přínos je určitě velký, kdo jiný by měl vaši hru posunout dopředu, když ne trenér, a to během reálné hry. Je fakt, že přítomnost jiného člověka, o kterém víte, že vás sleduje, může být pro mnohé svazující. Vždyť stačí, když se na vás dívá někdo, kdo právě sekal odpaliště a uvolnil vám místo pro váš drajv. Prostě víte, že tam je a že se dívá. Zkusili jste si někdy najmou caddyho? Bude vám užitečný, nebo ho považujete spíše za rušivý element? Pomohu vám s tím, jak se postavit k přítomnosti těchto lidí u vaší hry.

„Co si teď bude myslet o tom, jak zahraju další ránu?“ Tak tuhle otázku vynechte a soustřeďte se na pravidelné postupy, tedy předúderový rituál. A když by se vám ta rána opravdu nepovedla, tak jste aspoň nasimulovali tu situaci, ke které vám má co říct. A nebojte, váš trenér už viděl daleko horší rány než jste zahráli právě vy.

Před hrou se připravte na to, jak budete hodnotit poznámky trenéra a jeho pokyny. Řekněte si, že je nebudete brát jako kritiku ani vaší hry, ani vaší osoby. Jsou to prostě jen dobře míněné rady, co máte udělat, abyste hráli lépe. Samozřejmě velmi záleží na tom, jakým způsobem vám je trenér předá. Trenér by vás měl znát natolik, aby věděl, jak s vámi komunikovat, abyste jeho pokyny pochopili a začlenili do své hry.

Chtějte jich co nejvíce, po hře můžete litovat, že jste zbytečně plně nevyužili trenérovu přítomnost.

A vůbec mějte dobrou náladu. I trenér, kouč, caddy je jen člověk a s dobrou náladou vám pomohou více, než když váš flight bude nemluvný či zamračený.

Mluvte mezi ranami se svým trenérem. Nejen že dostanete další zajímavé informace, ale rozhovor vás udržuje být v přítomnosti. Pokušení myslet na minulost („ta předcházející rána byla úplně zkažená“) nebo budoucnost („když příští dvě jamky zahraju v paru, tak můžu uhrát dobrý výsledek“) bude výrazně nižší.

Totéž platí, využijete-li služeb caddyho. Není to jen nosič holí a obsluha praporkové tyče. Zná do detailů hřiště a tak vám pomůže se strategií. Čte s vámi důležité putty. A chce si s vámi povídat, aby byl celý flight co nejvíce v pohodě.

Možnost projít si hřiště s trenérem či koučem je velkým přínosem, protože se od něj můžete dozvědět užitečné poznatky pro svoji hru v prostředí, které se blíží soutěžní hře při turnaji. Využijte rad z tohoto článku nebo přijďte na moje kurzy golfu zaměřené na psychologii, kde vám ukážu, jak co nejlépe využít přítomnosti kouče, trenéra nebo caddyho – kliknete-li ZDE, můžete si přímo rezervovat termín tréninku.

Napsat komentář