Golfový test s varováním

Varování přichází hned v úvodu! Vyřešení golfového testu a jeho použití na hřišti může vést k tomu, že se dost zlepšíte.

Golfový test začíná. Jsem na první jamce. Můj spoluhráč z flightu Petr právě odpálil výborný drive, který skončil asi stodvacet metrů před greenem. Na green je překrásný výhled.

A. Nejdřív Petra pochválím a zamyslím se nad tím, že bych potřeboval být ještě asi o dvacet metrů delší, přece nezůstanu pozadu a navíc stometrová vzdálenost ke greenu mi zcela vyhovuje.

B. Přistupuji k drivu tak, jako kdybych hrál dnes první a jedinou ránu. Koncentruji se na předúderovou rutinu, tedy na proces, který provádím automaticky před každým úderem. A odpaluji.

Tak tahle rána se mi fakt povedla, docela euforicky si to užívám.

A. Když už jsem na vítězné vlně, prodlužuji si to co nejdéle. Hned na dalším odpalu si toho můžu dovolit víc, protože mi to dneska prostě jde. Navíc jsem si už teď spočítal, že když to dohraju v bogie a neudělám zbytečnou chybu, mám dnes skvělý výsledek.

B. Pochválím se, ne že ne, ale ti zajíci se opravdu počítají až po honu. Co bylo, to bylo, teď je tu další jamka a já opět vybírám hůl, volím si cíl a soustředím se bez emocí na proces další rány.

Předcházející odpal mi šel dost doprava.

A. Otočím se doleva, takže udělám-li tu samou chybu a míček půjde opět doprava, mám střed fairewaye jistý.

B. Nekoukám, co se stalo. Postavím se opět rovně a důvěřuju si, že tentokrát zahraju ránu správně. Soustředím se opět na cíl a podvědomě švihnu.

Tak si hned test vyřešíme. Béčkařům gratuluju a přeju: „vytrvejte ve svém přístupu!“. Ačkařům doporučím, chtějí-li se opravdu v golfu zlepšovat, ponořit se poněkud do psychologie golfu. Spoustu rad posílám, samozřejmě zdarma, v Emailovém flightu, do kterého se můžete přidat třeba hned teď.

Uložit

Uložit

Napsat komentář