Golfový postoj odstraní nežádoucí slice

K odstranění slice, tedy ran, které se nežádoucím způsobem stáčejí doprava a jsou jednou z nejčastějších golfových chyb, lze využít různé metody. Příčina bývá ve špatném golfovém postoji. Přináším jednu metodu určenou pro vědecky založené čtenáře.

Použití tzv. úhlové metody k odstranění slice, vyžaduje poměrně náročnou přípravu a přesný výpočet. Výsledkem jsou rány, které končí na středu fairwaye.

Nejprve si na driving range vypočítejte úhel golfového postoje. Upravte svůj golfový postoj, aby byl rovně ve směru cíle, a zahrajte obvyklý slice. Vypočítejte úhel, o který jste se odchýlili. To je základní koeficient. Chcete-li na své rány „přitlačit“, vynásobte koeficient 1,1 až 1,2 dle plánované síly úderu. Fouká-li vítr zleva, vynásobte výsledek ještě 1,1 až 1,3 podle síly větru. Výsledkem je úhel, ve kterém se musíte postavit na odpaliště.

Výše uvedený postup opravdu velmi nedoporučuji!

To, co jsem dosud napsal, je opravdu velká nadsázka. Pokud jste se u toho usmáli, je mi potěšením. Ale popravdě řečeno, kolikrát jsem už podobné uvažování na golfových hřištích viděl, kolik hráčů se při odpalu postaví tak, aby nechali míčku vyhlídkovou trasu nad sousední fairwayí, aby se pak poslušně vrátil (případně nevrátil) na vlastní fairway.

Těm, kteří dokáží zaujmout golfový postoj a míček uřídit tak, aby po opsání elipsy skončil zpět na správné fairwayi, doporučuji hřiště jako Poděbrady (zvláště oblíbenou dvojici lesních jamek) či Štiřín.

Jsem pevným zastáncem názoru, že chyby (nejen slice) se nemají kompenzovat, ale odstranit. Takže vám přeji: „hrajte správně„!

Návody k odstranění chyb ode mne dostávají členové Emailového flightu. Přidejte se i vy!

Uložit

Napsat komentář