Přestřelit, nebo podstřelit?

První polovinu října jsme s manželkou strávili ve slunné Andaluzii a do programu samozřejmě zařadili i golf. Tato oblast je pro golfisty skutečným rájem a není problém hrát opravdu jen tak pro radost. Na jedné jamce se mezi manželčiným míčkem a jamkou ocitla objemná palma. Vzpomněl jsem si na to, jak jsem několikrát přemýšlel na čtvrté jamce v Hodkovičkách či druhé jamce ve Mstěticích, co udělat s tím zatraceným stromem. Uvědomil jsem si, že žádná výuka golfu v mých začátcích neobsahovala radu, co v takové situaci dělat.

A tady najednou uprostřed fairwaye palma. Manželka reagovala jako obvykle v takových situacích. Přeměřila si palmu a vytáhla šestku železo a dlouhatánským čipem s dlouhatánským doběhem palmu podstřelila. Jamku dohrála bez ztráty, jako kdyby tam palma nebyla. Opravdu ji v těchto situacích oceňuji.

Tato rychlá a správná rozhodnutí jsou jedním z klíčů úspěchu, zvláště když někdy sleduji zoufale marnou snahu některých hráčů strom prostřelit (což se zpravidla na třetí nebo čtvrtý pokus nakonec povede) nebo přestřelit (což se zpravidla nepovede vůbec). Říkám si, že v takových situacích každý hráč by měl znát svoje možnosti a schopnosti.

Jsem přesvědčen o tom, že výuka golfu by měla zahrnovat řešení herních situací. Proto jsem si vytvořil seznam nejčastěji používaných nestandardních ran, říkám jim záchranné rány. Část tréninků pak věnuji jejich nácviku, protože jsem přesvědčen, že umění zvládnout tyto nestandardní situace, aniž byste se v nich „zasekli“, může výrazně snížit celkový výsledek hry.

Rád i vás naučím, jak na hřišti sebevědomě zvládnout záchranné rány. Konkrétní čas tréninku si rezervujte ZDE.

Napsat komentář