Simulujte

Nesnažím se vám nabídat k tomu, abyste předstírali zranění, nemoc či jednostranné přetížení. Občas vidím vedle sebe na drivingu hráče, kteří to jednostranné přetížení ani nemusí simulovat a jdou mu hbitým krokem vstříc. Efektivní trénink golfu je to, o čem bude řeč.

Přinesou si dva plné kýble golfových míčků. Nejdřív jich odpálí stovku sedmičkou železem (když se chce, dá se to stihnout i za dvacet minut!). Druhou stovku míčků sežere driver, tady už to není na čas, chce to aspoň jednu přestávku, protože je to dost fyzicky náročné. Sbalí si věci a s bolavým tělem a pocitem dobře vykonané práce odcházejí na vydatný oběd do clubhouse.

A pak ta dřina na hřišti. Najednou to není trénink golfu, ale realita hřiště. Míčků není plný kyblík, ale najednou je jen jeden. Po odpalu driverem se najednou hraje jinou holí a nemusí to být zrovna ta natrénovaná sedmička. Přestávka během hry taky není a navíc ty ruce z tréninku jsou pěkně namožené.

Raději věnuji část tréninku jiné zábavě. Podívám se, kolik zajímavých předmětů se nachází na driving range: vlajky různých barev, keříky, shluky špatně uklizených míčků, tréninkové koše, trs zelenější trávy, vyvýšenina, vykopaná hlína po opravě zavlažování. Simuluju si reálné podmínky na hřišti a trefuju je jeden po druhém.

Trénink musí být prostě zábava. Znám spoustu způsobů, jak si připravit zábavný a současně efektivní trénink, a rád se o ně podělím v Emailovém flightu, do kterého se můžete připojit u vy.

2 komentáře u “Simulujte

  1. Super tip, je pravda, ze nekdy si take odpalim svych 80 micku jednim smerem (i kdyz zkousim ruzne hole), a pak se na hristi divim, ze nevim, jak se k micku postavit. Na druhou stranu, porad je to na odpalisti trenink, takze mam pocit, ze kdyz mi nevyjde rana, musim na ni pracovat, a kdyz vyjde, musim si ji „dostat pod kuzi“.

Napsat komentář