Golf Rakousko: Dvě osmnáctky u třítisícovek

Golfclub Zell am See-Kaprun

V ledovcovém údolí mezi městečky Zell am See a Kaprun, prakticky na rovině, ale obklopené horami, leží pohodové golfové hřiště s nádhernými výhledy. Dvě osmnáctky jsou pojmenované podle blízkých hor: dvoutisícovky Schmittenhöhe a zasněžené třítisícovky Kitzsteinhorn. Hřiště je ve velmi dobrém stavu a servis na vysoké úrovni.

Praktické rady pro golfové hřiště

Pojedete-li do oblasti zellského jezera, určitě navštivte toto překrásné hřiště, honosící se názvem The Leading Golf Courses. Najdete zde kvalitní zázemí – cvičné plochy, půjčovnu vozíků, holí a také restauraci, kde vám připraví něco do bagu nebo občerstvení po hře.

Hřiště není příliš obtížné, i když některé jamky vyžadují trochu herní strategie. Míč obvykle najdete, i když netrefíte fairway, tedy pokud neskončíte v některé z vodních překážek.

Hřiště navštěvuji s rodinou při každém pobytu v oblasti a hra je vždy zážitkem a uvolněním od každodenního stresu.

 • Doporučuji rezervaci předem, zvláště v létě bývá hřiště poměrně dost navštěvované. Výhodou je, že i během konání turnaje na jedné osmnáctce máte k dispozici druhou. Kapacita hřiště a koncepce jamek vám umožní si hřiště projít tak, že i když je plno, s okolními flighty si nepřekážíte.
 • Standardní cena 84 euro je v případě, že bydlíte v partnerském hotelu, snížena na 63 euro za osobu. Informujte se o této možnosti.
 • Oficiálně je vyžadován hendikep 28 u mužů a 36 u žen, avšak nesplnění této podmínky bývá někdy tolerováno.
 • Sezóna trvá od konce dubna do listopadu, podle toho kdy napadne v nížině první sníh.
 • V restauraci či na recepci možná uslyšíte češtinu či slovenštinu.
 • Vezměte si s sebou repelent, zvláště v létě se občas setkáte s obtížným hmyzem z okolních pastvin.

Golf Rakousko Zell

Další aktivity

Oblast je jako stvořená pro aktivní dovolenou. Kromě golfu zde najdete širokou nabídku aktivit, z nichž vybírám pár tipů:

 • Celodenní výlet na kolech či inline bruslích po cyklostezce směrem na Mittersill a zpět. Naobědvejte se v Niedernsillu v zahradní restauraci Kehlbachwirt po pravé straně těsně před náměstím.
 • Na kolech či romantickou úzkokolejkou si můžete udělat výlet ke Krimmelským vodopádům. Ideálně, když je v nich hodně vody, což nemusí korespondovat s požadovaným počasím.
 • Vyjeďte do zhruba třetiny lanovkou Areitbahn a pokračujte pěšky až na vrchol Schmittenhöhe, kde si dejte oběd v některé z restaurací s překrásnými výhledy na okolí, zejména na jezero v Zell am See či masív Kitzsteinhorn.
 • Dopoledne si zalyžujte na ledovci Kitzsteinhorn a odpoledna zahrajte tenis na některých z mnoha kurtů.
 • Dále si můžete zahrát minigolf, vykoupat se v krytém bazénu či na venkovním koupališti, proletět se letadlem, skákat padákem, projet se lodí po jezeře, navštívit některé z muzeí,  projet se na bobové dráze …

V některých penzionech a hotelích dostanete tzv. Summer Card, slevovou kartu, která vám ušetří spoustu peněz při provozování řady aktivit. V rámci této karty máte zdarma vybrané okolní lanovky a místní dopravu, návštěvu vysokohorských přehrad v Kaprunu či Krimmelských vodopádů, krytý bazén a koupaliště, některá muzea a další atrakce. Slevu pak obdržíte například na vysokohorkou silnici na Großglockner.

Ubytování

V oblasti najdete celou řadu hotelů a penzionů různé úrovně.

Skvělé ubytování nabízí penzion Landhaus Zell am See nacházející se ve strategické, a přitom velmi klidné oblasti v blízkosti Zell am See směrem na Kaprun. Je to rodinný penzion s deseti pokoji a velmi přátelskými majiteli, kteří vám splní každé přání ještě dříve, než ho vyslovíte.

V útulných pokojích se moc nezdržíte, protože po celodenních aktivitách si vychutnáte skvělou večeři o třech chodech se salátovým bufetem a celý den pak zakončíte posezením u skleničky piva, vína nebo nějaké dobré pálenky.

http://www.landhaus-zellamsee.at

Oficiální webové stránky golfového hřiště

http://www.golf-zellamsee.at

Napsat komentář