Golf Francie: Znovu objevené Alsasko s příchutí rieslingu

Alsace Golf Links

Mezi Rýnem a Vogézami se skrývá kraj nádherných hrázděných vesniček s malými vinařstvími. A v tomto českými turisty možná trochu opomíjeném kousku země, kde se snoubí francouzská nonšalantnost s německým pořádkem, se nachází hřiště linksového typu s překrásnými výhledy na okolní hory poseté vinicemi. Vynechte jednou při cestě do Francie velká turistická centra, abyste mohli strávit pár dní golfem, ochutnávkami vína a procházkami po vesničkách, kde se zastavil čas.

Praktické rady pro golfové hřiště

Hřiště se nachází v blízkosti městečka Rouffach v jižní polovině Alsaska. Zázemí je umístěno v přebudované zemědělské usedlosti s bývalým vodním mlýnem. Před hrou se můžete rozcvičit na tréninkových plochách a třech cvičných jamkách. Jediné, co trochu postrádám, je kvalitnější restaurace (sendvič a pití do bagu či panáka na uvolnění před hrou ale vždy dostanete), takže na pořádnou večeři si raději zajeďte do Rouffachu či Guebwilleru. Umístění hřiště uprostřed mírumilovné přírody tuto drobnou vadu na kráse plně nahradí.

Hřiště je nenáročné. Pohodlné fairwaye a dobře připravené greeny jsou občas lemovány vodní či pískovou překážkou, ale není to nic, co by vyžadovalo nadstandardní pozornost, a tak si zde hru užijí hráči všech úrovní.

 • IMG_0039Hřiště nebývá úplně plné, zejména mimo sezónu, i když teetime, které jsou po 9 minutách, by tomu nasvědčovaly. Je ale jistější si startovní čas rezervovat. Při hře se s okolními flighty příliš neuvidíte, tak si budete moci vychutnávat kromě golfu i přírodní krásy.
 • Při rezervaci emailem info@alsacegolflinks.com napište jména, členská čísla a mateřský klub, potvrzení dostanete obvykle do 24 hodin.
 • Standardní cena za 18 jamek je 58 euro a o víkendech a svátcích 68 euro.
 • Vzdálenostní kolíky jsou umístěny 100 metrů a 135 metrů od hranice greenu.
 • Vezměte si fotoaparát a udělejte pár snímků hřiště s okolními horami a vinnými vesničkami. Když zdvihnete hlavu, možná narazíte na kroužícího čápa, symbol Alsaska.
 • Spojte golf s bydlením v pravém francouzském zámku, ochutnávkami skvělých vín a nechte si dostatek času na typickou alsaskou kuchyni (viz doporučení níže).

Další aktivity

Během pobytu v Alsasku doporučuji:

 • Cestování na kole po vinné stezce – projeďte se po cestičkách mezi vinicemi a navštěvujte ochutnávky vína v malebných vesničkách.
 • Degustace skvělého vína, neboť Alsasko je rájem bílého vína a odrůdy jako riesling, pinot gris či gewurztraminner zde byly dovedeny takřka k dokonalosti. Doporučuji navštívit například vinařství Domaine Emile Beyer přímo na náměstí v Eguisheimu či vinařství Louis Sipp na hlavní ulici v Ribeauvillé, kde lze ochutnat i starší ročníky rieslingů.
 • Návštěvu Eguisheimu, Ribeuvillé, Kaysersbergu či dalších malebných alsaských vesniček.
 • Podívejte se do Colmaru nebo do Mulhouse, máte-li raději větší města.
 • Gastronomie – s místem, kde si dáte vynikající oběd nebo večeři, se prakticky nemůžete splést. Ochutnejte třeba choucroute (jak jinak než s mladým rieslingem), tarte flambé či některé z jídel zapečených se místních aromatickým sýrem Munster.

IMG_0053uUbytování a stravování

Cesta do Alsaska zabere pohodlnou jízdou sedm hodin, a tak nemusíte brzy ráno vstávat, abyste si ještě mohli dát láhev cremantu na terase pravého francouzského zámku Domaine de Beaupré v Guebwilleru. Manželé Pralongovi zde provozují i galerii, takže si můžete prohlédnout něco z moderního umění. Vzhledem k tomu, že cena ubytování za pokoj a noc bez snídaně je do 100 euro, je to nabídka více než lákavá.

http://www.domainedebeaupre.com/

Součástí ubytování není kuchyně, jen přes léto se nabízí studené občerstvení. Asi patnáct minut pěšky přes centrum Guebwilleru se však nachází restaurace Le Bratzala, která rozhodně stojí za návštěvu. V hotelu vám rádi udělají rezervaci, bývá tu plno, zvláště v sezóně. A je proč, neboť zde objevíte taje vynikající alsaské i typicky francouzské kuchyně včetně nabídky skvělých místních i dalších vín. V jídelním lístku nepřehlédněte úžasné ledvinky na koňaku se spatzlemi. Nezapomeňte večeři zahájit aperitivem Kir Royal a zakončit vinnou pálenkou označovanou jako marc.

Oficiální webové stránky golfového hřiště

www.alsacegolflinks.com

Napsat komentář