Golf Andaluzie: Podzim ve slunném Španělsku

Baviera Golf

V Andaluzii poznáte golfová hřiště na první pohled. Jednak tvoří společně s avokádovými a mangovými plantážemi největší a vlastně jediné rozsáhlejší plochy zelené barvy, jednak je najdete doslova na každém kroku. Trávíte-li příjemný podzim poblíž Malagy, nemůžete minout skvěle vybavené hřiště Baviera Golf, jehož poutač na vás volá na pobřežní rychlostní silnici již z velké dálky. Hřiště potvrzuje, proč se této oblasti přezdívá Costa del Golf.

Praktické rady pro golfové hřiště

golf andaluzieHřiště má výhodnou polohu blízko Malagy. Je umístěno tak úžasně, že na řadě jamek na vás z jedné strany koukají hory a z druhé moře. Zázemí hřiště i kvalita jeho fairwayí a greenů jsou na velmi dobré úrovni.

V horkých dnech oceníte podzemní parkoviště, ze kterého se dostanete ve stínu přímo k recepci a restauraci. Kvalitní zázemí včetně půjčovny vozíků, sprch, cvičných ploch, golf shopu a dalších vymožeností je samozřejmostí. Na driving a putting je to blíž než na první odpaliště, takže se stihnete před hrou rozcvičit, aniž byste se museli přemísťovat sem a tam.

Tee time si rezervujte přes internet online přímo na stránkách golfového klubu, protože tím ušetříte pěkných pár euro. Projděte si zde i nabídku slev, sezónních či množstevních, zejména plánujete-li návštěvu hřiště zopakovat.

Na hřiště můžete vyrazit s buginou nebo bez; pěšky je to delší, ale příjemná procházka s několika většími přechody mezi jamkami, jak to v Andaluzii bývá zvykem. Hřiště je vhodné pro všechny hráčské úrovně, některé jamky mají poněkud užší fairway, při jejímž netrefení se dostanete do potíží, tedy konkrétně do hustého porostu, ze kterého nemusí být návratu. V závěru musíte také překonat jednu větší vodní překážku, tedy rezervoár vody, ze kterého se hřiště během sucha zavlažuje.

Do flightu si můžete vzít i psího kamaráda, pokud je dostatečně golfově vychován, aby nerušil ostatní hráče.

V místní restauraci si po hře objednejte něco dobrého k snědku a nezapomeňte to zapít něčím tradičně španělským. A hlavně v úctě k tradicím nespěchejte, vše je ve stylu maňana.

Další aktivity

V Andaluzii nemusíte lenošit v žádném ročním období. Golf se dá hrát skoro pořád a nebaví-li vás koupání v moři, můžete si sem zajet, když se lyžuje v nejlepším španělském ski rezortu, v Sierra Nevadě.

Procházet se můžete nejen na golfových hřištích, ale i po přímořských nebo horských vesničkách nebo ve městech, kde se psala historie: Granada, Sevilla, Cordoba, Malaga, Cadiz … Příznivci sherry si jistě nenechají ujít výlet do Jerezu a ochutnat tento skvělý mok v některém z mnoha místních vinařství, boteg.

Omrzí-li vás Španělsko (což nepředpokládám), můžete strávit britský den na Gibraltaru. Omrzí-li vás Evropa, prostě si zajedete trajektem přes úžinu do marockého Tangeru či španělské Ceuty.

Ubytování

Andaluzie nabízí dostatek ubytovacích kapacit po celý rok, takže výběr polohy a typu ubytování záleží jen na vaší peněžence. Staví se zde nová města apartmánových domů na prodej i pronájem, takže je vidět, že zájem o tuto oblast je velký. Podporují to i místní restaurace s výběrem ryb a mořských plodů, skvělou paellou či studenou polévkou gaspacho. K úplné spokojenosti pak stačí už jen cava nebo sangria.

Oficiální webové stránky golfového hřiště

http://en.bavieragolf.com/

Napsat komentář